Muzeum Dobranocek

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, to miejsce, gdzie zebrane są pokoleniowe bajki, które oglądały jeszcze wasze mamy i babcie. Wielu rodziców przyjeżdża w te okolice by pokazać dzieciom jakie bajki oglądało się w dawnych czasach. Bolek i Lolek, Żwirek i Muchomorek, Rumcajs to bajki, które do dnia dzisiejszego cieszą się popularnością wśród dzieci.
Kto nie pamięta piosenki Colargola czy Reksia, dzielnego psa, który jest zawsze pomocny. Postacie bajkowe powstawały bez użycia komputerów i sprawdzonej techniki, wystarczył ołówek i bajka nadawała się do pokazania publiczności. Może i teraz animowany Shrek, Potwory i Spółka czy nawet Smerfy są bajkami śmiesznymi i kolorowymi, ale dawne kreciki i Reksie naprawdę rozbawiały niejedną osobę, warto cofnąć się w przeszłość i zobaczyć jak to było kiedyś.
Muzeum Dobranocek to takie muzeum gdzie bohaterowie dzieci sprzed lat nie są skazani na wegetację w gablotach. Żeby zobaczyć bajki wystarczy popatrzeć na YouTube’a i oglądnąć jeden z odcinków Żwirka i Muchomorka. Przecież to bajka dzięki wyświetleniom w internecie ma tak dużą renomę w dzisiejszych czasach. Oprócz samych Dobranocek można w Muzeum zobaczyć jak powstawały te bajki. Oryginalne scenariusze listy klatki i animacje to części każdej z bajki. Ale najważniejsze jest to że misia uszatka wspomina każdy turysta:-))) Jedźcie, zwiedzajcie i zobaczcie jak waszym maluchom spodoba się to bajkowe miejsce.

  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • Twitter
  • RSS